Aicinām labo darbu veicējus izvirzīt balvai “Cilvēka izaugsmei”

Publicēts : 02.maijs.2022

Jau devīto gadu Latvijas Pilsoniskā alianse sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā aicina pieteikt  pretendentus balvu konkursam “Cilvēka izaugsmei”, kurā godināsim cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus, kas nesavtīgi iegulda resursus sabiedrības attīstībā un cilvēka izaugsmē.

Astoņu balvas pastāvēšanas gadu laikā ir godināti 33 balvas “Cilvēka izaugsmei” saņēmēji. Laureātu vidū ir tādas personas kā biedrības “Rīgas pilsētas “Rūpju bērns”” valdes priekšsēdētājs Māris Grāvis, ģimenes tiesību eksperte un Ziemeļlatgales sieviešu biedrības “Ieva” dibinātāja Rudīte Krūmiņa, amatnieks Alvids Pupšis, labdarības fondu “LiveIntegro” biedrības dibinātāja Natalja Novikova, biedrība “Latvijas Bērniem ar kustību traucējumiem”, kustība #paliecmājās, u.c. Ar visiem konkursa laureātiem iespējams iepazīties konkursa mājaslapā.

Pieteikumus nominācijām iespējams pieteikt četrās kategorijās:

  1. Par sociālo atbildību un filantropiju – par izciliem sasniegumiem sabiedrības attīstībā, veicot darbu sabiedrības labā, tai dāsni atvēlot laiku, zināšanas, finanšu vai organizatoriskos resursus.
  2. Par izcilu ieguldījumu izglītībā – par izglītības, mācību kvalitātes un pieejamības veidošanu iedzīvotājiem jebkurā dzīves posmā.
  3. Par izcilu ieguldījumu veselībā – par veselīga dzīvesveida veicināšanu, indivīda un sabiedrības veselības un labklājības atbalstīšanu un uzlabošanu, kā arī par nevienlīdzības mazināšanu veselības aprūpes jomā.
  4. Par ieguldījumu Latvijas nākotnē – par bērnu un jauniešu labklājības, veselīgas attīstības sekmēšanu, mīlošas, stabilas aprūpes nodrošināšanu, ieskaitot ārpusģimenes aprūpi.

Pieteikumus konkursam  var iesniegt līdz 31. maijam. Konkursa laureāti tiks godināti apbalvošanas ceremonijā septembrī, kurā katrs balvas laureāts saņems tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru “Asns”. Pretendentus konkursam var pieteikt ikviens interesents elektroniski, aizpildot anketu, kurā iekļauta informācija par balvas pretendentu, pretendenta iniciatīvas aprakstu, mērķi un rezultātu. Video aicinājumu iespējams noskatīties šeit.